Ivars Puga - 1997. gada Alfreda Amtmaņa Briedīša prēmijas laureāts

ivars_puga.jpgBIOGRĀFIJA

Dzimis 1960. gada 21. jūnijā. 

Mācījies Latvijas Valsts Konservatorijas t.s Liepājas teātra kursā, kura vadītājs bijis Oļģerts Kroders. Kopā ar kurasabiedreni Zani Jančevski kā labākie pieņemti darbā Nacionālajā teātrī, kur Ivars Puga kļūst par vadošo varoņlomu tēlotāju daudzu gadu garumā, līdz 2018. gada rudenī nolemj piedalīties Latvijas Republikas Saeimas vēlēšanās un, ņemot vērā viņa lielo popularitāti Latvijā, tiek arī ievēlēts no partijas “KPV/LV” saraksta, un ir spiests no pastāvīga darba teātrī aiziet.

RADOŠĀ, PROFESIONĀLĀ DARBĪBA

Nacionālā teātra aktieris kopš 1986. gada.

Viens no ievērojamākiem savas paaudzes aktieriem Latvijā, kas līdzās profesionālām kvalitātēm - plašai emocionālai amplitūdai, skatuves temperamentam, harizmai, spējai strādāt dažādos žanros - iemiesojis sava laika varoņa tipu - viegli ierosināmu, ekspansīvu, demokrātisku, pat čomisku, bet vienlaikus spējīgu uz cēlu un neordināru rīcību.

Pārkāpjot 40 gadu slieksnim, nereti spēlējis varoņus, ko vieno viegla rezignācija, ironija un pašironija par dzīves pamatjautājumiem. 

Lomas kino: Aigars („Durvis, kas tev atvērtas”), Jānis (“Zītaru dzimta”).

Balvas: Spēlmaņu nakts 2017/2018 nominācija Gada aktieris otrā plāna lomā - Viljams Koljers izrādē "Dziļā, skumjā jūra". 1994. gadā nominācija Gada aktieris par Alekša lomu (“Skroderdienas Silmačos”), Svidrigailova lomu (“Noziegums un sods”), Aramisa lomu (“Trīs musketieri”) un Fortunio lomu (“Svečturis”). 1995. gadā “Spēlmaņu nakts” balva Gada aktieris par Džona Proktora lomu (“Salemas raganas”). 1997. gadā nominācija Gada aktieris otrā plāna lomā par Freža lomu (“Zvejnieka dēls”). 2001. gadā nominācija Gada aktieris par Alberta lomu (“Indriķa hronika”) un Šamanova lomu (“Vasaras rītā”). 2004. gadā “Spēlmaņu nakts” balva Gada aktieris par Georga lomu (“Kam no Vilka kundzes bail?”). 2005. gadā Harija Liepiņa balva par izcilu darbu varoņlomās. 2013. gadā nominācija Gada aktieris par Dostojevska lomu (“Rudens Pēterburgā”) un Sašas lomu (“Piemiņas diena”).

back to top