Ausma Ziemele - 2013. gada Alfreda Amtmaņa Briedīša prēmijas laureāte

ausma_ziemele.jpgBIOGRĀFIJA

Dzimusi 1938. gada 15. janvārī. Mācījusies Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā. Pēc Teātra fakultātes beigšanas sākusi strādāt Nacionālajā teātrī.

2013. gadā par nopelniem un ilggadēju darbu Latvijas Nacionālajā teātrī saņēma A. Amtmaņa-Briedīša prēmiju

Pieņemta darbā subretes ampluā - maza auguma, muzikāla un kustīga, tālab jaunībā nospēlējusi vairākas skaistas meiteņu un puiku lomas, no kurām nozīmīgākās ir Topsiks Alekseja Arbuzova “Tālajā ceļā” , temperamentīgā zvejniekmeitene Keka Karlo Goldoni “Kjodžas skandālā”, Dzilna Leona Paegles “Runga, iz maisa”, Ieviņa “Skroderdienās SIlmačos”, Džipsija Dzordža Fārkera “Kavalieru viltība” u.c.

Vēlāk darbojusies galvenokārt kā nelielu raksturlomu tēlotāja. Ilgus gadus bijusi Latvijas radio raidījuma “Atbildam jums, kāpēcīši” viena no diviem Tāpēcīšiem kopā ar kolēģi Veru Singajevsku.

90. gados dziedājusi teātra aktieru ansamblī “Ku-kū” kopā ar kolēģiem Maigu Grīnbergu, Daigu Gaismiņu, Zani Jančevsku un Uldi Norenbergu.

Pēc ilgāka radošā pārtraukuma jau 21. gadsimta pirmajā desmitgadē psiholoģiski smalki un jūtīgi strādājusi Slimnieka kopējas lomā (partnerībā ar Ēriku Brītiņu) Ināras Sluckas iestudētajos Noras Ikstenas “Amariļļos”.

Ivars Kļavinskis - 2013. gada Alfreda Amtmaņa Briedīša prēmijas laureāts

ivars_klavinskis.jpgBIOGRĀFIJA

Dzimis 1983. gada 18. novembrī. 

16 gadu vecumā sāka mācīties Annas Eižvertiņas studijā.

Mācījies Rīgas 93. vidusskolā.

Beidzis Latvijas Kultūras akadēmijas aktieru kursu Pētera Krilova vadībā.

RADOŠĀ, PROFESIONĀLĀ DARBĪBA

Nacionālā teātra aktieris kopš studiju beigšanas 2008. gadā, strauji kļūstot par vienu no savas paaudzes vadošiem aktieriem, īpaši veiksmīgi atveidojot t.s. sociāli ievirzītos varoņus no tautas. Ārēji robusts un vienkāršs ar jūtīgu sirdi un sarežģītu iekšējo pasauli, kas iekrīt acīs un raisa interesi, līdz ko vērīgi uz viņu paskaties - tā varētu raksturot virkni Ivara Kļavinska nospēlēto varoņlomu.

Ārpus šim lomām minams aristokrātiskās ievirzes varonis izrādē “Laiks un Konveju ģimene” (2014), kur Ivars Kļavinskis atveido cilvēku, kura jūtīgums un uzmanība pret otra pārdzīvojumiem ir neikdienišķi - proti, Alenu.

Pie spilgtām raksturlomām pieder Dons Elonio M. de Unamuno "Miglā", 2014, tomēr aktiera izcilā humora izjūta, kas daudz izmantota ārpus teātra sienām, izrādēs pagaidām bijusi vajadzīga retāk.

Savukārt laikā, kad Gēte teātru repertuāros neparādās nemaz, apstākļu sakritības rezultātā tieši Ivars Kļavinskis ar Gētes varoņiem teātra Jaunajā zālē sastapies pat divas reizes, nospēlējot gan Mefistofeli J.V. Gētes "Septiņos Faustos", 2010, gan Bomaršē J. V. Gēte "Klavigo", 2016.

back to top