Zigurds Neimanis - 2007. gada Alfreda Amtmaņa Briedīša prēmijas laureāts

zigurds_neimanis.jpgBIOGRĀFIJA

Dzimis 1947. gada 3. martā.

Mācījies Rīgas 8. pamatskolā. Studējis Ģeogrāfijas fakultātē un no 1966. gada strādājis Nacionālajā teātrī par rekvizitoru. 1975. gadā beidzis Konservatorijas Teātra fakultāti un uzsācis darbu Nacionālajā teātrī kā aktieris. Līdz studiju beigšanai piedalījies izrādēs kā ārštata aktieris, pēc studiju beigšanas līdz pat 2000. gadam strādājis teātra pamattrupā.

RADOŠĀ, PROFESIONĀLĀ DARBĪBA

Pēc fakultātes beigšanas nospēlējis daudz raksturlomu un arī dažas t.s. varoņu lomas. no kurām noteikti jāmin Imants “Aijā, žūžū, bērns kā lācis”, Miša Zemcovs “Cietsirdīgajās spēlēs” un Ričards Lauvassirds “Lauva ziemā”, kā arī Ābrams “Skroderdienās”. Tomēr pēc Latvijas neatkarības atgūšanas veiksmīgi sevi realizējis dažādos ārpus teātra projektos, 2000. gadā izvēloties “ārštata” aktiera statusu.

Kopā ar Voldemāru Šoriņu darbojies dažādos projektos ārpus teātra, tajā skaitā piedaloties un veidojot humora un satīras projektus. 90. gados vairāk nekā desmit gadus rīkoja populāro aktieru brīvdabas humora festivālu "Pūznis" Baldones estrādē.

Bijis viens no scenārija autoriem un režisoriem LTV seriālam "Dzīvoklis", arī viens no scenārija autoriem un dialogu autoriem LTV seriālā "Neprāta cena". 

back to top