Marija Bērziņa - 2019. gada Alfreda Amtmaņa Briedīša prēmijas laureāte

marija_berzina.jpgBIOGRĀFIJA

Dzimusi 1980. gada 23. septembrī Dailes teātra aktieru Andra Bērziņa un Lenvijas Sīles ģimenē.

Beigusi Rīgas Franču liceju un Latvijas Kultūras akadēmijas Leļļu teātra aktieru kursu 2006. gadā.

Kultūras akadēmijas režijas maģistrantūru - 2018. gadā ar režiju izrādei “Precēšanās un šķiršanās anatomija” teātra Aktieru zālē.

Nacionālā teātra aktrise kopš 2006. gada.

RADOŠĀ, PROFESIONĀLĀ DARBĪBA

Daudz spēlējusi raksturlomās un muzikālajās izrādēs, pateicoties savai harizmai - viņa ir sulīga, omulīga, sievišķīga, azartiska, emocionāla, viss viņā ir latviski pamatīgs. Turklāt viņai ir teicama humora izjūta un samtaini zems balss tembrs, kas apbur ne tikai tad, kad viņa dzied.

Īpaši atzīmējama viņas pašiniciatīva izveidot monoizrādi, izvēloties ambiciozu, Latvijā vēl nekad nebijušu materiālu - Džeimsa Džoisa “Ulisu”, precīzāk - tā 18. nodoļu - Mollijas Blūmas monologu, un izdarot to mākslinieciski spilgti.

2005. gadā nominācija Gada debija par Kaķītes lomu (“Par sunīti un kaķīti”, teātris “Skatuve”) un Svetlanas lomu (“Galka Matalka”). 2008. gadā nominācija Gada aktrise par Kerijas lomu (“Kerija. Retrospekcija”). 2014. gadā nominācija Gada aktrise par Mollijas lomu “Molija saka: jā!” un Šneidera jaunkundzes lomu (“Kabarē”). 2015. gadā nominācija Gada aktrise otrā plāna lomā par kora lomu izrādē „Antigone”. Spēlmaņu nakts 2017/2018 nominācija Gada aktrise otrā plāna lomā - Vita izrādē "Arī vaļiem ir bail".

back to top